Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Şubat 2024 Salı

Koalisyonun küçük ortağından büyük muhalefet

FDP lideri Christian Lindner, hükûmetin öngörülemezliği sebebiyle FDP'nin 'sevilmeyen parti' olarak algılandığını savundu.

Almanya'daki koalisyon hükûmeti, içeriden gelen eleştirilerle karşı karşıya. Federal Maliye Bakanı ve FDP lideri Christian Lindner, Berlin Direkt'e verdiği röportajda, hükûmetin öngörülemezliği sebebiyle FDP'nin 'sevilmeyen parti' olarak algılandığını dile getirdi. Lindner, SPD, Yeşiller ve FDP'den oluşan koalisyon hükûmetinin daha öngörülebilir olması gerektiğini vurgulayarak, koalisyon ortaklarının birbirleriyle daha yakın ilişki içinde olmaları gerektiğini belirtti.

Ayrıca, FDP'nin hükûmet içindeki 'engelleyici' rolüne yönelik eleştirileri de reddetti. Yakın tarihli bir anket sonucunda, FDP üyelerinin yarısından fazlası koalisyon hükûmetinde kalma yönünde oy kullanmış olsa da, son anketlerde partinin yüzde 5'lik barajın altında kaldığı görülüyor.

Geri Dön 13 Şubat 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN