Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
22 Haziran 2024 Cumartesi

Koalisyon ortakları yol ayrımında

Almanya'da trafik ışığı yol ayrımında. Küçük ortak FPD 'kemer sıkmak' zorunda olduklarını söyledi, SPD ise FDP'nin 'tarihi bir hata' yaptığı kanaatinde.

SPD Eş Başkanı Saskia Esken, Maliye Bakanı Christian Lindner’i borç frenine sıkı sıkıya bağlı kaldığı için sert bir şekilde eleştirdi. Süddeutsche Zeitung'a konuşan Esken, "FDP lideri, ülkemizi felç eden katı kemer sıkma politikasına devam ederek tarihi bir hata yapıyor" dedi. Esken, altyapı, eğitim, konut ve iklim koruma gibi alanlarda büyük yatırımlar yapılması gerektiğini vurguladı. Kısa süre önce Alman Sanayi Federasyonu Başkanı Siegfried Russwurm da benzer şekilde milyarlarca avro yatırım çağrısında bulunmuştu. 3 Temmuz'a kadar yeni yılın bütçesini hazırlamak zorunda olan koalisyon ortakları, özellikle FDP’nin tasarruf politikaları nedeniyle anlaşmazlık yaşıyor.

Lindner ise borç freninin gevşetilmesine kesinlikle karşı. FDP Genel Başkanı ve Federal Maliye Bakanı, çeşitli bakanlıkların bütçelerinde ciddi kesintiler yapılmasını talep ediyor ve koalisyon ortaklarının borç frenini gevşetme taleplerini reddetti.

Özellikle sosyal harcamalarda tasarruf yapılması gerektiğini savunan Lindner, Esken’in eleştirilerine 'X' hesabından yanıt vererek "Bütçe tartışmasında yine refah devletini sorgulamakla suçlanıyorum. Hayır! Refah devletinin genişlemesini sorguluyorum" ifadelerini kullandı.

Lindner, 2022’den bu yana kabul edilen sosyal yardımların vergi mükelleflerine yılda 13 milyar avroya mal olduğunu ve büyüme olmadığı sürece bunu frenlemek zorunda olduklarını belirtti.

Geri Dön 22 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN