Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
19 Ekim 2022 Çarşamba

Kış lastiklerine geçme önerisi

Almanya’da ekim ayıyla birlikte kış lastiklerine geçilmeye başlandı. Uzmanlar henüz kar ve buzlanma başlamasa bile, soğuk havalarda daha iyi yol tutuşu sağladığı için kış lastiklerine geçilmesini öneriyor. 

Almanya’da kullanılan kış lastiklerinin minumum profili 1,6 milimetre olmak zorunda. Ancak ADAC araç sahiplerine, en az dört milimetrelik kış lastiği profili öneriyor. Kışın trafikte yaz lastiği kullanmanın cezası 60 avro ila 120 avro arasında değişiyor. 

Kış lastiği fiyatlarının bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 20 artığını bildiren Federal Lastik Ticareti Birliği (BRV), “Lastik üretiminde kullanılan kauçuk gibi hammaddeler Ukrayna ve Rusya üzerinden geliyordu. Hem tedarik sorunu hem de artan enerji maliyetleri lastik fiyatlarına da yansıdı” açıklamasında bulundu. 

ADAC, lastik alacaklara, uygun fiyatlı ürün bulabilmek için karşılaştırma portallarını kullanmalarını ve ikinci el lastik alımından kaçınılmasını önerdi. ADAC’den yapılan açıklamada, diş derinliği doğru olsa bile, lastik hasarını tespit etmenin çok zor olduğu ve patlamış bir lastiğin çok yüksek bir güvenlik riski oluşturduğu belirtildi.

Geri Dön 19 Ekim 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN