Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Temmuz 2023 Cuma

Kiracılara iyi haber

Almanya’da dört kiracının başvurusu sonucunda mahkemeden emsal karar çıktı. Kiracılar, artık, 3 yıl gibi bir kısıtlama olmaksızın bilgi talebinde bulunabilecek.

Kiracılara iyi haber

Berlin’deki kira kontrollü bölgelerden birinde yaşayan 4 kiracı ev sahiplerinin kendilerinden fazla ödeme aldığını ancak bu farkın geri ödenmesi gerektiğine yönelik taleplerini reddettiğini belirterek hukuk mücadelesi başlatı. Ev sahibinin taşınma tarihinin üzerinden 3 yıl geçtiğini belirterek bilgi vermeyi de reddettiğini belirten kiracılar şikayette bulundu. Berlin Bölge Mahkemesi 3 yıllık sürenin bilgi talebinden itibaren geçerli olduğunu ve taşınma tarihinin baz alınamayacağını belirterek kiracıları haklı buldu.

BGH’den kiracılar lehine karar

Kararın üzerine Federal Adalet Divanı (BGH) önümüzdeki dönemde kiracıların 3 yıl gibi bir kısıtlama olmaksızın bilgi talebinde bulunabilmesi ve dava açmak için ev sahibinden gerekli belgeleri talep edebilmesinin önünü açan bir karara vardı.

Geri Dön 14 Temmuz 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN