Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Ocak 2024 Perşembe

Kira fiyatları rekor seviyeye ulaştı

Almanya'da kira fiyatları, 2023'ün dördüncü çeyreğinde rekor seviyeye ulaştı.

ImmoScout24 çevrimiçi platformunun araştırmasına göre, ülke genelinde mevcut kiralık dairelerin kiraları bir önceki çeyreğe göre yüzde 1,6 arttı. Geçen yılın aynı dönemine göre fiyatlar ise yüzde 5,8 arttı. Yeni inşa edilen dairelerde ise geçen yılın aynı dönemine göre istenen kiralar yüzde 7,7 arttı.

ImmoScout24'e göre, 2023'ün dördüncü çeyreğinde metrekare fiyatı ülke genelinde ortalama mevcut binalar için 8,42 avro, yeni binalar için ise 11,72 avro oldu.

Kiralık dairelere olan talep bir miktar düşmüş olsa da, özellikle Almanya'nın en büyük sekiz şehrinde talep hâlâ çok yüksek.

ImmoScout24 Genel Müdürü Gesa Crockford, "Münih'te metrekare başına ortalama 24 avro ödüyorsunuz. Stuttgart’ta yüzde 14,6 ve Köln'de yüzde 14,1 kira artışları uygulandı. Berlin'deki yeni daireler bir yıl öncesine göre yüzde 20 daha pahalı. Burada metrekare fiyatı şu anda 19,45 avro. İnsanlar yeni bir daire ararken giderek daha fazla metropollerin dışına bakmaya başladı. Orada daha geniş bir seçim ve daha ucuz kira seçenekleri mevcut" dedi.

Uzmanlar, durgun geçen bir yılın ardından yakın zamanda satın alma piyasasında bir yükseliş kaydetti. Dördüncü çeyrekte yeni daire fiyatlarında belirgin bir artış eğilimi görüldü.

Geri Dön 11 Ocak 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN