Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
13 Aralık 2022 Salı

Kira artışları sürüyor, kırsala göç arttı

Almanya’da kiralar yeniden sert bir yükselişe geçti. Berlin’de kiralar yüzde 8,3 arttı. Birçok insan ise büyük şehirlerden kırsala göç ediyor.

Almanya’da en yüksek kira artışı şehirler bazına Berlin’de görüldü. Başkentte kira artışı yüzde 8,3 seviyesinde saptandı. Eyaletlerde ise en büyük kira artışı Mecklenburg Vorpommern’da yaşandı, yüzde 10,3. İkinci sırada yüzde 9,1 ile Brandenburg ve üçüncü sırada yüzde 7,9 ile Saarland bulunuyor. Ülke genelinde ise kiralar bir önceki yılın aynı çeyreğine nazaran yüzde 5,8 oranında arttı.

Bununla birlikte Almanya’da giderek daha fazla insan kentten köye göç ediyor. Nüfus Araştırmaları Enstitüsünün raporuna göre büyük şehirleri terk edenlerin sayısı geçen yıla oranla yüzde 1,8 arttı. Özellikle 30 ila 49 yaş arasındakiler ve daha gençler büyük şehirlerden uzaklaştı. Bunun sebeplerinin başında ise artan konut fiyatları ve yaşanan konut sıkıntısı geliyor.

Geri Dön 13 Aralık 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN