Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
04 Temmuz 2024 Perşembe

Kaşar hırsızı polis memuru görevden uzaklaştırıldı

Bir polis memuru, görev sırasında yaklaşık 180 kilo ağırlığında peynir paketlerini çaldığı için görevden uzaklaştırıldı.

Trafik kazası sonrası devrilen kamyondaki kaşarları, çöpe gitmekten kurtarmak amacıyla aldığını belirten memur, cezadan kurtulamadı.

Rheinland-Pfalz Yüksek İdare Mahkemesi, memurun ciddi görev ihlâli yaptığını belirtti ve peynirin bozulup bozulmamasının önemli olmadığını vurguladı. Mahkeme, "Davalının, kaza sonucu saçılan malı koruması gerekirken, üçüncü kişilerin güvenini kötüye kullanarak hırsızlık yaptığını" ifade etti.

Olay, kaşar peyniri yüklü bir kamyonun devrilmesi sonucu gerçekleşti. Sanık polis, tehlike bölgesini güvenceye almak için sahadayken, kurtarma şirketi çalışanından soğutmalı konteynerden peynir paketi almasını istedi. Toplam değeri 554 avro olan dokuz peynir paketinden bazılarını ofisine götürdü, diğer paketlerin nerede olduğu ise bilinmiyor.

Mahkeme, memurun bu davranışıyla polis teşkilatının itibarına büyük zarar verdiğini belirterek, görevdeyken ve üniformasıyla hırsızlık yapmasının kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Geri Dön 04 Temmuz 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN