Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
04 Kasım 2023 Cumartesi

Kamuda uyarı grevleri başlıyor

Almanya'da kamu çalışanları, hükûmetle yürütülen toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamadığı için ücret artışı talebiyle 'uyarı grevleri' başlatacak.

Birleşmiş Hizmet Sektörü Sendikası (Ver.di), Potsdam'da yapılan görüşmelerden sonuç alınamadığını açıkladı. İşveren tarafının somut bir zam teklifi sunmadığı belirtildi ve kamu çalışanlarının önümüzdeki günlerde yapacakları uyarı grevlerine ve protestolara hazırlıklı olmaları istendi.

Ver.di Başkanı Frank Werneke, işverenlerin talepleri reddettiğini ve kamu sektöründeki personel eksikliği, yetersiz ücretler ve stresli çalışma koşullarını görmezden geldiğini ifade etti. Bu nedenle, önümüzdeki tur öncesinde uyarı grevlerini genişleteceklerini söyledi.

Ülke genelinde, kamu sektöründe 300 binden fazla boş pozisyon olduğu bildirildi. Sendikalar, kamu çalışanları için yüzde 10,5 ücret artışı veya aylık en az 500 avro artış talep ediyorlar. Ücret artışlarına ilişkin üçüncü tur müzakereler, 7-8 Aralık 2023 tarihlerinde yapılacak.

Geri Dön 04 Kasım 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN