Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Kasım 2022 Çarşamba

Kamuda sözleşmeli işçi sayısı artıyor

Almanya’da kamuda 2021 yılında bir önceki yıla nazaran sözleşmeli personel sayısı yüzde 10 artarak 489 bin 75’e yükseldi.

Almanya’da kamu sektöründe geçici istihdama yönelik eğilim artıyor. Federal İstatistik Dairesi’nin (Destatis) verilerine göre, 2021 yılında, bir önceki yıla göre sözleşmeli personel sayısı yüzde 10’luk bir artışla 489 bin 75’e yükseldi. Sözleşmeli personel sayısının en fazla olduğu yerler ise yüzde 28,2 çalışma kotasıyla eyaletlere bağlı kamu kurumları. 

Geçici istihdama yönelik eğilimi skandal olarak değerlendiren Alman Sendikalar Birliği Başkan Yardımcısı Elke Hannack, RND’ye verdiği demeçte şöyle konuştu:

Kamuda personel açığı olmasına rağmen, istihdam bütçelerinin kısıtlı olması nedeniyle işe alımlar düşük. Koalisyon anlaşmasında da yer aldığı gibi istihdam bütçeleriyle ilgili kısıtlamaların kaldırılmasını talep ediyoruz. 

Kamunun ileriye dönük bir insan kaynakları stratejisine ihtiyacı olduğunu söyleyen Sendika Başkan Yardımcısı Hannack sözlerini şöyle tamamladı:

Devlete bağlı kurumlarda çalışanların yüzde 30’u 10 yıl içinde emekli olacak. Kamuda çalışmayı cazip hale getirmemiz gerekiyor, sorunu sözleşmeli personel alarak çözemeyiz.

Geri Dön 16 Kasım 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN