Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Mart 2024 Cuma

Kadın düşmanlarına operasyon

Almanya genelinde sosyal medyada kadın düşmanlığı içeren ve kadınlara yönelik işkence ile cinayet videoları yayınlayan kişilere yönelik ev baskınları yapıldı.

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser'in belirttiğine göre, bu tür içerikleri paylaşanlar cezai sorumlulukla karşı karşıya kalacak. Bu operasyon, 'İnternette Kadın Düşmanlığıyla Mücadele' projesinin bir parçası olarak gerçekleştirildi. Proje kapsamında, kadınlara iftira atılan, cinselleştirilmiş hakaret içeren ve çıplak fotoğrafların alenen teşvik edildiği yüzlerce sosyal medya hesabı tespit edildi.

Ayrıca, tecavüz ve cinsel saldırıyı savunan, işkence ve cinayet videolarını paylaşan içerikler de saptandı. Faeser, kadın düşmanlığını cinselleştirerek yayan herkesin sorumlu tutulması gerektiğini, özellikle kadınlar ve kız çocuklarının internette nefret suçu ve zorbalığın sık hedefi olduğunu belirtti.

BKA Başkanı Holger Münch, kadın düşmanlığının yaygın bir nefret suçu biçimi olduğunu vurgulayarak operasyonların devam edeceğini açıkladı.

Geri Dön 08 Mart 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN