Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
14 Ekim 2022 Cuma

İşsiz sayısı her ay 20 bin kişi artabilir

Deutsche Bank tarafında yapılan bir araştırma, önümüzdeki kış aylarında işsiz ve kısa süreli çalışan sayısının artacağını ortaya koydu. İşsiz sayısının bahara kadar her ay 15-20 bin artması bekleniyor.

Yüksek enerji fiyatları ve yaklaşan durgunluk göz önüne alındığında, Deutsche Bank analistleri işsiz sayısının bahara kadar ayda 15 bin ila 20 bin kişi artmasını bekliyor. Böylece, önümüzdeki yıl için 2022’de yüzde 5,3 olan işsizlik oranının yüzde 5,7’e yükselmesi öngörülüyor. 

Araştırma raporunda, ciddi enerji maliyetlerinin, şirketleri üretimi kesmeye ve çalışanları kısa süreli çalışmaya göndermeye sevk edeceği belirtiliyor. Kısa çalışmaya geçenlerin sayısının 2 milyona çıkması bekleniyor. Bu yine de Nisan 2020’de korona başlangıcında yaklaşık 6 milyon kişinin kısa çalışmaya geçtiği bir rekordan çok uzak olacağı anlamına geliyor.

Geri Dön 14 Ekim 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN