Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Nisan 2023 Pazartesi

Isıtma sistemi yardımları cihazların durumuna göre belirlenebilir

Yeni yasa tasarısına göre, yeni kurulan ısıtma sistemlerinin yüzde 65'i, 1 Ocak 2024'ten itibaren yenilenebilir enerji kaynaklarıyla çalışacak. Maliye Bakanı Christian Lindner, yeni sistemlere verilecek devlet sübvansiyonunun, eski cihazların durumuna göre belirlenebileceğini söyledi.

Koalisyondaki üç partinin desteği ile hazırlanan yeni yasa tasarısına göre; 1 Ocak 2024’ten itibaren, yeni kurulan ısıtma sistemlerinin yüzde 65’i yenilenebilir enerji kaynakları ile çalışacak. Hâli hazırda işleyen petrol ve gazla çalışan ısıtma sistemlerinin, ilk etapta çalışmaya devam etmesi ve bu geçiş döneminde devlet desteği ile sistemlerin yavaş yavaş değiştirilmesi de yasa tasarısında bulunuyor. 

Ancak bu geçiş sürecinde, sübvansiyonun neye göre yapılacağı hâlâ belirsiz. Maliye Bakanı Christian Lindner, sübvansiyonun değiştirilecek cihazın durumuna göre yapılabileceğini düşünüyor. FDP’li bakan, Bild am Sonntag’a yaptığı açıklamada, yardımların ısıtma sistemlerinin ne kadar eski ve kirli olduğuna göre belirlenebileceğini söyledi. Lindner, gelir seviyesi düşük kişilerin daha eski ısıtma sistemlerine sahip olduklarını da sözlerine ekledi. Bunun yanı sıra Lindner, insanların abartılı beklentilere girmemeleri konusunda da uyarıda bulundu ve imkânların sınırlı olduğunun altını çizdi. 

CDU/CSU parlamento grubunun iklim koruma ve enerji politikaları sözcüsü Andreas Jung ise, yeni yasa tasarısında yönelik yaptığı açıklamada, hükûmetin kısa sürede şeffaf ve hızlı bir şekilde yeni ısıtma sistemlerine yönelik soruları yanıtlaması gerektiğini söyledi. Jung, yeni ısı sistemlerine ve sistemlerin yenilenmesine yönelik olarak insanların birçok sorusu olduğunun altını çizdi.

Geri Dön 03 Nisan 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN