Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Nisan 2023 Cuma

Isıtma kurallarını ihlal edenlere 50 bin avro ceza

Bina Enerji Yasası kapsamında 1 Ocak 2024'te yürürlüğe girmesi beklenen tasarıya göre yüzde 65 kuralını ihlal edenlere para cezası gelebilir.

Bina Enerji Yasası kapsamında hazırlanan yeni tasarıya göre, 1 Ocak 2024’ten itibaren, yeni kurulan ısıtma sistemlerinin yüzde 65’i yenilenebilir enerji kaynakları ile çalışacak. Business Insider’ın haberine göre, yüzde 65 kuralını ihlal edenlere 50 bin avroya kadar para cezası kesilebilir. 

80 yaşın üzerindekiler muaf

Tasarıda, sertifika kontrollerinin baca temizliyecileri tarafından yapılacağı, 80 yaşın üzerindeki ev sahiplerinin söz konusu cezalardan muaf tutulacağı belirtiliyor.

Tasarıda ayrıca ev sahiplerinin 2024’ten itibaren bir arıza durumunda doğal gazla çalışan ısıtıcıları satın alabileceği belirtiliyor. Ancak en geç üç yıl içinde ek bir ısı pompası takılarak yüzde 65 kuralına uyulması gerekiyor. 2045 yılından itibaren ise ülkedeki tüm binaların tamamen yeşil enerjiyle ısıtılması, karbon nötr olması olması hedefleniyor. 

Şu an için ülkedeki her iki haneden bir doğal gazla, her dört haneden biri ise mazotla ısınıyor. 

 

Geri Dön 14 Nisan 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN