Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
04 Ağustos 2023 Cuma

İsimler hayatımızı sandığımızdan çok etkiliyor

Almanya'da göçmen kökenli isme sahip olanlar, daha fazla ayrımcılığa maruz kalıyor.

Yapılan araştırmalar, isimlerin hayatımızı düşündüğümüzden daha fazla etkilediğini ortaya koyuyor. Almanya'da göçmen kökenli kişilerin isimleri nedeniyle daha sık ayrımcılığa maruz kaldığı ve iş görüşmelerine daha az çağrıldığı belirtiliyor. RND'ye konuşan Psikolog Uwe Kanning, iş hayatında ırkçılığın önüne geçmek ve fırsat eşitliği sağlamak için iş başvurularında anonim özgeçmiş kullanılmasını öneriyor.

Eğitim Bilimleri Profesörü Astrid Kaiser ise kişilerin isimlerine karşı önyargıların iş hayatından önce okullarda başladığını ifade ediyor. Öğrencilerin okul notlarının şekillenmesinde öğretmenlerin ön yargılarının etkili olduğunu belirten Kaiser, Alman isimleri arasında da olumsuz çağrışım yapan isimler olduğunu ve bu durumun öğrencilerin okul hayatını etkilediğini söylüyor. Araştırmalara göre, Mandy, Angelina, Justin ve Kevin adını taşıyan öğrencilerin okul hayatı daha zorlu geçerken, Marie, Hannah, Maximilian ve Simon isimli öğrencilerin başarılı olarak algılandığı görülüyor.

Ayrımcılıkla Mücadele Dairesi'nin verilerine göre, Almanya'da göçmen kökenli kişilerin ev ararken üç kişiden biri kökenleri nedeniyle ayrımcılığa uğruyor (yüzde 35). Bu da ülkedeki ayrımcılık sorununa işaret ediyor.

Geri Dön 04 Ağustos 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN