Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
01 Mayıs 2023 Pazartesi

İşçi Bayramı: 1 Mayıs kutlamaları dün başladı, bugün sürüyor

Bu sene 1 Mayıs İşçi Bayramı'nda, daha önceki senelerde olduğu gibi DGB (Alman Sendikalar Birliği) çatısı altında, birçok farklı şehirde etkinlikler gerçekleştiriliyor. Bu senenin sloganı ise Bozulmamış Dayanışma.

Sendikalar Birliğinin ana mitingi, Genel Başkan Yasmin Fahimi katılımı ile Köln’de gerçekleştirilecek. Mitinglerde ekonomik kriz, Ukrayna savaşı ve enerji krizinin gölgesinde işçi hakları ve kazanımları vurgulanacak. 

Birçok farklı şehirde farklı grupların ve oluşumların planladığı kutlamalar, 30 Nisan akşamı itibari ile başladı. Canlı müzik performansları, yemek ikramları ve söyleşiler gerçekleştirildi. 

Köln'de yapılacak ana mitingin yanı sıra Bremen, Berlin, Frankfurt, Münih gibi birçok şehirde, çeşitli sendika liderleri ve işçi aktivistleri konuşmacı olarak katılacağı buluşmalar ve mitingler düzenliyor. Özellikle Berlin’de gerçekleştirilecek kutlamalara binlerce katılımcı beklediklerini duyurdu. 

Şansölye Olaf Scholz Koblenz'deki, Çalışma Bakanı Hubertus Heil ise Wolfsburg'daki mitinge konuşmacı olarak katılacak.

Geri Dön 01 Mayıs 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN