Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Haziran 2023 Cuma

İş Mahkemesi: Taşeron işçilere daha az maaş ödenebilir

Almanya’da Federal İş Mahkemesi, taşeron işçilere belirli şartlarda daha az ücret verilebileceğine yönelik karar verdi.

Almanya’da Federal İş Mahkemesi, kadrolu çalışanlarla aynı işi yapan taşeron işçilere belirli koşullar altında daha düşük ücret ödenebileceğine karar verdi. 

Mahkeme, taşeron şirketlerde çalışanların maaşlarının ek ödemelerle dengelendiğini ve geçici işçilere firmalara kiralanmadıkları dönemde de maaş verildiğini belirtti. Ayrıca, tatil sürelerinin uzatılarak düşük ücretlerin dengelenebileceği de kaydedildi. 

Ancak, İşçi Teminatı Yasası’na göre geçici işçilerin 9 ay sonra kadrolu çalışanlarla eşit ücret hakkına sahip oldukları belirtildi.

Geri Dön 02 Haziran 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN