Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Mayıs 2024 Perşembe

IMF'den Almanya'ya 'borç frenini gevşetme' çağrısı

Uluslararası Para Fonu (IMF), Almanya'nın orta vadede artan harcama baskılarıyla karşı karşıya olduğunu ve bu harcama ihtiyaçlarını karşılamak için borç frenini ılımlı bir şekilde gevşetmeyi düşünmesi gerektiğini belirtti.

IMF'nin Almanya ekonomisine ilişkin yaptığı 4'üncü madde konsültasyonu denetiminin öncü bulgularına göre; Alman ekonomisi büyük şokların ardından toparlanmaya başladı. Enflasyonun daha da zayıflamasıyla kademeli toparlanmanın bu yıl devam etmesi bekleniyor. Ancak, nüfusun hızla yaşlanmasının ekonomik büyümeyi yavaşlatması ve kamu maliyesini olumsuz etkilemesi öngörülüyor.

IMF, Almanya'nın orta vadede artan harcama baskılarıyla karşı karşıya olduğuna dikkat çekerek, yetkililerin bu durumu yönetmek için borç frenini ılımlı bir şekilde gevşetmeyi düşünmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, harcama baskılarını azaltacak veya geliri artıracak reformların da gerekli olduğunu belirtti.

IMF, Almanya'nın 2025-2026 döneminde yeniden yüksek büyüme oranlarına ulaşmasını bekliyor. Geçen yıl Alman ekonomisi küçülürken, bu yıl sadece yüzde 0,2'lik bir artış bekleniyor, bu da Almanya'nın dünyanın en büyük 7 sanayi ülkesi arasında son sırada olduğunu gösteriyor.

IMF ayrıca, Almanya'nın iklim koruma ve dijitalleşme gibi yatırımları artırması ve bürokrasiyi azaltması çağrısında bulundu.

Geri Dön 30 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN