Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
25 Eylül 2023 Pazartesi

İçişleri Bakanlığı sınır kontrollerini sıkılaştırmayı düşünüyor

Federal İçişleri Bakanlığı, Polonya ve Çek Cumhuriyeti sınırlarında bir süreliğine sabit sınır kontrolleri uygulamayı planlıyor.

Kaçak geçişleri engellemek için Almanya’nın sınırlarında sabit sınır kontrolleri uygulamak daha önce CDU’nun Brandenburg İçişleri Bakanı tarafından gündeme getirilmişti. İçişleri Bakanı Faeser, bu öneriyi çok fazla personele ihtiyaç  duyulacağını söyleyerek reddetmişti. İçişleri Bakanı, aynı zamanda AfD’nin yükselen oy oranlarına işaret ederek bu öneriyi sembolik olarak tanımlamıştı. 

Ancak İçişleri Bakanı geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada, Polonya ve Çek Cumhuriyeti sınırlarına sabit kontrol personeli konulmasını olumlu karşıladığını vurgulamıştı ve ‘’Bu, göçmen kaçakçılığıyla daha sert bir şekilde mücadele etmek için bir yöntem" demişti. Feaser, sığınmanın bir hak olduğunu ve sığınma talebinde bulunulması halinde bunun incelenmesi gerektiğinin de altını çizdi. 

Geri Dön 25 Eylül 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN