Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Mayıs 2024 Perşembe

Hitlerli gömlek giyen öğretmen görevden alındı

Würselen'de üzerinde Adolf Hitler'in resminin de bulunduğu gömlek giyen öğretmen, öğrencilerin ihbarı üzerine görevden alındı.

Kuzey Ren-Vestfalya eyaletindeki Würselen şehrinde bir ileri eğitim okulunda yaşanan olayda, Adolf Hitler'in resminin bulunduğu bir gömlek giyen bir öğretmene, öğrencilerin ihbarı üzerine polis tarafından müdahale edildi. Aachen Polisi, öğretmenin gömleğinde Hitler'in yanı sıra Stalin, Mao Zedong, İdi Amin ve Pol Pot gibi tarihsel figürlerin resimlerinin de yer aldığını açıkladı.

Tüm görevlerinden alındı

Öğretmen, Anayasaya aykırı örgütlerin sembollerini kullanmak suçlamasıyla karşı karşıya. Almanya'da Hitler'in yüzünün gösterilmesi yasak olduğundan, öğretmen hakkında cezai işlem başlatıldı. Aynı gün, Köln Bölge hükûmeti tarafından yapılan açıklamada, okul yönetiminin öğretmene yönelik bir emir çıkardığı ve öğretmenin tüm görevlerden alındığı belirtildi. Bu durum, öğretmenin ders veremeyeceği, okula girişinin ve öğrencilerle herhangi bir temasının yasaklandığı anlamına geliyor.

Geri Dön 09 Mayıs 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN