Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
25 Temmuz 2023 Salı

Hessen Başbakanı: İltica başvuruları kabul edilmeyenler hızla sınır dışı edilsin

Hessen Eyalet Başbakanı Boris Rhein, Almanya'nın 'sığınmacı mıknatısı' hâline geldiğini öne sürerek, iltica başvuruları kabul edilmeyenlerin hızla sınır dışı edilmesini istedi.

Hessen Eyalet Başbakanı Boris Rhein, Almanya’nın ‘sığınmacıları mıknatıs gibi çeken bir ülke' konumuna geldiğini söyledi. Rhein, iltica başvuruları kabul edilmeyenlerin sınır dışı edilmelerinin hızlandırılmasını istedi.

“Yerel yönetimler mülteciler konusunda desteklenmiyor”

Bild’de yer alan habere göre, yerel yönetimlerin, mültecilerin barınması konusunda desteklenmediğini söyleyen Rhein, eyalet başbakanları olarak federal hükûmetten zar zor 1 milyar avro alabildiklerini ve bu miktarın çok yetersiz olduğuna dikkati çekti.

“Sınır kontrollerinin artırılması gerek”

Sığınmacıları mıknatıs gibi çeken bir ülke konumuna geldiklerini belirten CDU’lu siyasetçi, “Almanya’ya kaçak göçün engellenmesi için derhal komşu ülkelerle olan tüm dış sınırlarda kontrollerin artırılması gerek” dedi.

Faeser’e eleştiri: Çok şey vaat etti, çok az icraatte bulundu

SPD’li Federal İçişleri ve Yurt Bakanı Nancy Faeser’i eleştiren Rhein, “Hessen'de çok seyahat ediyorum. Sayın Faeser'in aksine, bütün gün ofiste veya kurşun geçirmez camların arkasında oturmuyorum, bunun yerine taşrada vatandaşlarla konuşmaya çalışıyorum. Bakan göreve geldiğinde çok şey vaat etti, çok az icraatte bulundu” dedi.

Geri Dön 25 Temmuz 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN