Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
17 Ekim 2023 Salı

Her saat 14'ten fazla kadın partner şiddetine uğruyor

Almanya'da, Federal Kriminal Dairesi'nin 2022 Aile İçi Şiddet Raporu, aile içi şiddet olaylarının artmaya devam ettiğini gösterdi. Bu olayların yüzde 80'i kadınları hedef alıyor.

Rapora göre, 2022 yılında Almanya'da aile içi şiddet nedeniyle, 152 kişi (133'ü kadın) eşleri tarafından öldürüldü. Ülkede neredeyse her iki dakikada bir kişi, aile içi şiddetin kurbanı oluyor. Saatte ortalama 14'ten fazla kadın, partner şiddetinin etkisi altında kalıyor. Her gün ortalama bir partner veya eski partner, bir kadına yönelik öldürme girişiminde bulunuyor.

Aile içi şiddet vakalarının sayısı 2020'de 146 bin 655 ve 2021'de 144 bin 44 iken, 2022'de 157 bin 550'ye yükseldi. Bu, önceki yıla oranla yüzde 9,4'lük bir artışa işaret ediyor. Mağdur olanların sayısı ise 240 bin 547 olarak kaydedildi.

Geri Dön 17 Ekim 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN