Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Eylül 2023 Cuma

Her gün 1,5 milyon kişi ilaca ulaşmakta zorlanıyor

Kuzey Ren Eczacılar Birliği Başkanı Thomas Preis, ülkede her gün yaklaşık 1,5 milyon kişinin ilaç bulmakta zorlandığını açıkladı.

Almanya'da ilaç tedarik sorunları devam ediyor. Kuzey Ren Eczacılar Birliği Başkanı Thomas Preis, her gün yaklaşık 1,5 milyon kişinin Almanya'daki ilaç tedarik sorunlarından olumsuz etkilendiğini açıkladı. Preis, her iki reçetedeki birinde ilaç sıkıntısı yaşandığını belirterek, bu durumun eczanelerde aşırı iş yüküne neden olduğunu vurguladı. Özellikle antibiyotiklerin azlığı nedeniyle tedarik sürecinde sıkıntılar yaşandığını ifade etti.

Almanya'da doktorların genellikle patent süresi dolmuş ilaçları reçetelediğine dikkat çeken Preis, bu ilaçların giderek daha az bulunduğunu söyledi. Almanya Sağlık Bakanı Karl Lauterbach ise bu kış bazı ilaçlardaki tedarik sorunlarına karşı kararlı olduklarını ifade etti. SPD'li Bakan, gereksiz panik yaratılmaması gerektiğini belirtti ve üreticilerin sürekli olarak ilaç ürettiklerini ve üretimin önemli ölçüde artacağını açıkladı. Lauterbach, ilaç üretiminin Almanya'da yapılmasının önemini vurgulayarak, yeni bir üretim tesisi kurmanın zaman aldığını sözlerine ekledi.

Geçen yıl Almanya'da özellikle antibiyotikler ve çocuk ilaçları gibi bazı ilaç türlerinde tedarik sorunları yaşanmıştı.

Geri Dön 15 Eylül 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN