Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
08 Kasım 2023 Çarşamba

Her dört yetişkinden biri kendini 'çok yalnız' hissediyor

Almanya'da yapılan bir araştırma, ülkedeki her dört yetişkinden birinin kendisini 'çok yalnız' hissettiğini ortaya koydu.

Araştırmaya göre, 2023 yılında Almanya'daki yetişkinlerin yüzde 25'i kendilerini çok yalnız hissediyor. Bu, 2022 yılına göre yüzde 5'lik bir artışa işaret ediyor.

Yalnızlık hissi, Depresyona Yardım Vakfı tarafından da depresyonun bir belirtisi olarak görülüyor. Vakfa göre, eğer bazı belirtiler iki haftadan uzun sürüyorsa, bu durum depresyona işaret ediyor olabilir. Bunlar, her şeyden önce depresif duygudurum ve ilgi veya neşe eksikliğinin yanısıra uyku bozuklukları, suçluluk duyguları ve intihar düşüncelerini de içeriyor.

'Sosyal medyadan uzak durun' önerisi

Uzmanlar, depresyondaki kişilerin, özellikle ideal dünyanın fotoğraflarının bulunduğunu sosyal medyadan uzak durmalarını tavsiye ediyorlar. Sosyal medya, depresyondaki kişilerin kendilerini daha da yalnız ve izole hissetmelerine neden olabiliyor.

Depresyon belirtileri

Depresyonun en yaygın belirtileri şunlardır:

  • Depresif duygudurum
  • İlgi veya neşe eksikliği
  • Uyku bozuklukları
  • İştahta değişiklikler
  • Yorgunluk
  • Karar verme güçlüğü
  • Konsantrasyon güçlüğü
  • Suçluluk duyguları
  • İntihar düşünceleri

Psiklojik rahatsızlıklar da tıpkı fiziksel rahatsızlıklar gibi, doğru şekilde ilgilenilmedikleri durumda daha ağır rahatsızlıklara sebep olabilir. Dolayısıyla, bu belirtilerden iki haftadan uzun süredir şikâyetçiyseniz, bir uzmana başvurmanız önemli.

Geri Dön 08 Kasım 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN