Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
15 Şubat 2023 Çarşamba

Her 10 Alman’dan biri gönüllü askerliği destekliyor

Yapılan ankete göre Almanya’da Ukrayna’daki gibi bir savaş çıksa her 10 Alman’dan biri gönüllü olarak cepheye gitmek istediğini beyan etti.

Yougov tarafından Alman Basın Ajansı için yapılan ankete göre; savaş durumunda gönüllü olarak cepheye gitmek isteyen Almanların oranı yüzde 10’da kalırken, savaş durumunda ülkeyi terk edeceğini söyleyenlerin oranı yüzde 24 oldu. Ülkeyi terk etme oranı gençler arasında çok daha yüksek. Katılımcıların yüzde 33’ü ise hayatıma devam ederdim şeklinde görüş bildirdi. 

Zorunlu askerlik tartışması yeniden gündemde

Anket sonuçlarına atıfta bulunan Savunma Bakanı Boris Pistorius ise Alman Basın Ajansı’na verdiği demeçte, “Zorunlu askerliğin kaldırılması bir hataydı. Uygulamanın yeniden hayata geçirilmesi kolay bir iş değil” diye konuştu. Alman Ordusu'na (Bundeswehr) bağlı Yedek Kuvvetler Derneği de zorunlu askerliğin geri getirilmesi için Federal Hükûmet’i göreve çağırdı. 

Geri Dön 15 Şubat 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN