Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Eylül 2023 Cuma

Hekimler aşılama süreci konusunda endişeli

Almanya'da Aile Hekimleri Birliği, korona aşılarının bir şişede 6 doz bulunması ve 12 saat içinde tüketilmesi gerekliliğinin, aşılama sürecini zorlaştırdığı kanaatinde.

Almanya'da koronavirüs vakaları birçok bölgede artış gösteriyor. Yakın gelecekte yeni korona varyantlarına uygun hale getirilmiş aşıların uygulanmasının planlandığı belirtiliyor.

AB Komisyonu tarafından onaylanan Biontech/Pfizer'in güncellenmiş aşısıyla ilgili olarak, Alman Aile Hekimleri Birliği Başkan Yardımcısı Nicola Buhlinger-Göpfarth, aşının yalnızca tek doz olarak mevcut olmaması ve kullanılmasının 12 saat içinde gerektiği konusunda sıkıntı yaşandığını dile getirdi. Ayrıca, yetişkinler için bir şişede 6 doz bulunması ve çocuklara yönelik aşılar için bir şişenin 10 doz içermesi gibi durumların aşılama sürecini zorlaştırdığını vurguladı.

Uzmanlar, acil olarak aşının tek doz haline getirilmesi gerektiğini öneriyorlar. Almanya'da Daimi Aşılama Komitesi daha önce risk gruplarındaki kişileri (60 yaşın üzerindekiler, kronik hastalığı olanlar, sağlık çalışanları vb.) sonbaharda güncellenmiş aşılarla aşılanmalarını önermişti.

Geri Dön 08 Eylül 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN