Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da güvenlik endişesi: On binlerce holigan geliyor - 19 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
31 Ocak 2024 Çarşamba

Havalimanlarında ülke çapında grev

Almanya'da havalimanlarında çalışan güvenlik personeli, 1 Şubat Perşembe günü (yarın) Ver.di sendikasının çağrısıyla bir günlük uyarı grevi yapacak.

Havacılık sektöründeki yaklaşık 25 bin güvenlik personelinin grevi nedeniyle, yarın için uçuş iptalleri ve gecikmeler olabileceği konusunda yolcular uyarıldı. Ver.di Sözcüsü, Hamburg, Bremen, Hannover, Berlin, Köln, Düsseldorf, Leipzig, Dresden, Erfurt, Frankfurt/Main ve Stuttgart havalimanlarında grevin gerçekleşeceğini belirtti.

Almanya'nın en büyük havalimanı olan Frankfurt Havalimanı Sözcüsü Dieter Hulick, grevin büyük etkisi olacağını ve acil durum operasyonlarının sürdürülüp sürdürülemeyeceğinin belirsiz olduğunu ifade etti. Hulick, diğer güvenlik şirketlerinden personel alamamalarının sertifikasyon ve kapsamlı eğitim gerekliliğinden kaynaklandığını dile getirdi.

Grev durumunda havalimanlarında yolcu, personel ve eşya kontrollerinin yapılamayacak olması, Almanya genelinde hava trafiğinin durmasına neden olabilir. Şu ana kadar yapılan üç tur müzakerede anlaşma sağlanamamıştı. Alman Havacılık Endüstrisi Federal Birliği (BDL) Genel Müdürü Matthias von Randow, hava trafiğini felç etmenin uygun olmadığını belirterek, müzakere masasında veya arabuluculuk yoluyla çözüm bulunması çağrısında bulundu.

Aynı zamanda, Almanya'da kamuya ait 130 yerel toplu taşıma şirketinde çalışan yaklaşık 90 bin kişi, koşulların iyileştirilmesi talebiyle 2 Şubat'ta greve gitmeye hazırlanıyor.

Geri Dön 31 Ocak 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN