Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Mayıs 2024 Pazartesi

Hamburg'da ikinci 'hilafet' yürüyüşü

Hamburg'da geçtiğimiz hafta düzenlenen 'hilafet' eylemi, cumartesi günü tekrarlandı. Polis, yasaklanan afiş ve sloganlara bu kez izin vermedi.

Almanya'nın Hamburg kentinde, İslam düşmanlığını protesto etmek amacıyla düzenlenen gösteride "Çözüm hilafet" yazılı afişler taşınması ve benzer sloganlar atılması, özellikle 'Muslim Interaktiv' (Müslüman Etkileşimli) adlı grup tarafından gerçekleştirilen eylemler tepki çekti.

St. Georg bölgesinde gerçekleşen eyleme beklenenden fazla, yaklaşık 2 bin 300 kişi katıldı. Göstericilere yürüyüş yapma izni verilmedi ve daha önce yasaklanan afişler ve sloganlar bu kez kullanılmadı. Etkinliğe katılanların çoğunluğu erkeklerden oluşurken, kadın ve erkeklerin ayrı ayrı yer almasına izin verilmedi. Polis tarafından güvenliği sağlanan etkinlikte herhangi bir olay yaşanmadı. Aynı zamanda, 'Muslim Interaktiv' grubunun yasaklanması talebiyle düzenlenen bir protesto gösterisi de gerçekleşti.

Federal Adalet Bakanı Marco Buschmann, hilafet sempatizanlarının gösterilerine tepki göstererek, bu tür eylemleri politik olarak saçma bulduğunu ifade etti. Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser ise, radikallerin faaliyetlerinin sıkı bir şekilde izleneceğini ve gerekli cezalara çarptırılacaklarını belirtti. Faeser, Federal Anayasa Koruma Teşkilatı ile Eyalet Anayasa Koruma Teşkilatlarının bu konuda kararlı bir şekilde hareket edeceğini vurguladı.

Geri Dön 13 Mayıs 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN