Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
11 Kasım 2022 Cuma

Grip salgını başladı: Aşı önerisi

Koronavirüs tedbirleri sayesinde iki yıldır grip vakaları pek görülmüyordu. Bu yıl yaşanan açılma sonrası, hava sıcaklıkları da düşünce Almanya’da yeniden grip salgını başladı. Risk grubundaki vatandaşlara grip aşısı öneriliyor.

Robert Koch Enstitüsü (RKI) Almanya'da grip dalgasının başladığını duyuru. Robert Koch Enstitüsü'nün raporuna göre, akut solunum yolu hastalıklarının ​​ekim ayının son haftasından itibaren ülke gelenlinde artış gösterdi.

Raporda, grip sezonunun başladığı ekim ayından bu yana bildirilen 8 bin 330 grip vakasının 2 bin 100’ünün geçen hafta rapor edildiği belirtildi. Grip vakaları en çok, Bavyera ve Kuzey Ren-Vestfalya eyaletlerinde görüldü. RKI raporuna göre, grip salgını sırasındaki Almanya'da yaklaşık 4 ila 16 milyon enfeksiyondan etkilenecek. Bu da nüfusun yüzde 5 ila 20’sı anlamına geliyor.

Almanya’da 60 yaş üstü, hamileler, kronik hastaları olanlar, huzur evlerinde kalanlar ve mesleki riski yüksek olan kişilere grip aşısı öneriliyor. 

Geri Dön 11 Kasım 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN