Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
29 Mart 2023 Çarşamba

Grev bitti, yankısı sürüyor

Almanya’da ‘son 31 yılın en büyük grevi’ olarak nitelendirilen büyük grevin ardından hayat normale döndü.

Birleşmiş Hizmet Sektörü Sendikası (Ver.di) ile Demiryolu Çalışanları Sendikası'nın (EVG) çağrısı ile ulaştırma sektörü çalışanları greve gitti. İşverenleri yüksek enflasyona karşı daha iyi ücrete zorlamak amacıyla gerçekleştirilen grevler nedeniyle 24 saat ulaşım durdu.

Grevin ardından havalimanlarında ve demir yollarında seferler yeniden başladı. Deutsche Bahn yönetimi, grev nedeniyle bazı seferlerde rötar ve iptaller olabileceğini bildirdi. 

“Havalimanları grevlerin sonuçlarına hazırlıklı”

ZDF’in haberine göre, Havalimanları Birliği (ADV) ise hava trafiğinde herhangi bir sorun beklenmediğini duyurdu. Birlik Sözcüsü, “Ölçeği büyük olsa da havalimanları grevlerin sonuçlarına hazırlıklı” diye konuştu. 

Paskalya’ya kadar grev yok

Ver.di ve EVG sendikaları Paskalya bayramına kadar yeni bir grev planlamadıklarını açıkladı. Alman Basın Ajansı’na konuşan Memurlar Birliği Başkanı Ulrich Silberbach ise “Müzakerelerden sonuç çıkmazsa, süresiz greve gidebiliriz” mesajı verdi. 

Geri Dön 29 Mart 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN