Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Aralık 2022 Çarşamba

Göçmen karşıtlığı hız kazandı

Almanya’da yasadışı göçün artışıyla birlikte göçmen karşıtlığı da yükseldi. Almanların yüzde 70’e yakını mülteci sayısının artmasından endişeli.

Insa’nın BILD gazetesi adına yaptığı anketlere göre, Almanların üçte ikisinden fazlası yani yüzde 68,3’ü mülteci sayısının artmasından endişe duyuyor. Yüzde 23,5’i ise konuyla ilgilenmediğini belirtiyor. Neredeyse her iki kişiden biri (yüzde 48,4) ise göçmen sayısı artarsa Almanya’nın refah düzeyi düşer görüşünde. Göçün Almanya’ya katkısı olacağını savunanların oranı ise sadece yüzde 16,3. 

Ankete katılanların yüzde 46’sı ise Müslüman ülkelerden gelen göçten dolayı endişeliyken, yüzde 16 gibi bir azınlık konudan memnun.

Almanya’nın göç politikasında geri dönülemez bir noktaya sürüklendiğine dikkat çeken CDU’lu Stefan Heck, Bild’e verdiğe demeçte, “Almanya yılda 400 bine yakın göçmen alıyor. Nüfusun çoğunluğu göçmenlerden oluşursa Almanya’nın aynı kalmasını, değerlerini korumasını beklemeyin” dedi. 

Almanya’ya bu yıl 85 binin üzerinde kişinin yasa dışı yollardan giriş yaptığı tahmin ediliyor. 2021’de bu sayı 57 bin civarındaydı.

Geri Dön 21 Aralık 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN