Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
27 Eylül 2022 Salı

Giffey’e tepki: Kimse sizin kobayınız değil

Geçtiğimiz hafta elektrik kesintilerinin yaşanabileceğini söyleyen SPD’li Berlin Belediye Başkanı Franziska Giffey’e tepki yağdı.

Giffey’e tepki: Kimse sizin kobayınız değil

SPD’li Berlin Belediye Başkanı Franziska Giffey, geçtiğimiz hafta katıldığı ZDF yayınında, “Kışın elektrikli ısıtıcılar nedeniyle, şebekelere aşırı yüklenme olabilir, iki, üç saat sürecek kısa süreli elektrik kesintileri yaşanabilir, bu çok anlaşılır bir durum” demişti. Giffey’in açıklamaları muhalefet tarafından sert eleştirildi.

CDU’lu eski bakanlardan Julia Klöckner, "Ciddi bir enerji krizi zirvesine ihtiyaç var, ideolojiden uzaklaşın, pragmatizme sarılın" çağrısında bulundu. CDU’lu politikacı Bild am Sonntag’a verdiği demeçte, “Elektriği saat başı kapatıp, insanların buna alışmasını bekleyemezsiniz. Kimse sizin kobayınız değil. Bir an önce kömürle çalışan santrallerin hızlandırılmasını, nükleer santrallerin çalışma sürelerinin uzatılmasını talep ediyorum” diye konuştu.

Alman Şehir ve Belediyeler Birliği Başkanı Gerd Landsberg de Welt am Sonntag’a yaptığı değerlendirmelerde “Ciddi bir kesinti riski söz konusu. Doğalgaz kıtlığı durumunda, bu yıl satılan 650 bin elektrikli ısıtıcı çalıştırılırsa senaryo gerçek olabilir” demişti.

Geri Dön 27 Eylül 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN