Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Haziran 2023 Cuma

Gıdalara yönelik reklam yasağı genişliyor

Almanya Tarım Bakanı Cem Özdemir, sağlıksız gıdalara yönelik reklam yasağının kapsamının genişleyeceğini duyurdu.

Almanya’da, 3-17 yaş arası çocukların yüzde 15’i obez. Federal hükûmet, obeziteyle mücadele kapsamında sağlıksız gıdalara reklam yasakları getiriyor. Yeşiller Partili Tarım Bakanı Cem Özdemir, reklam yasaklarının kapsamının genişleyeceğini söyledi. Çikolata, cips gibi ürünlerin yanısıra, meyveli yoğurtlar da dahil olmak üzere birçok süt ürünün reklamının yasaklanması planlanıyor.

Çiftçiler Birliği: Tek kelimeyle gülünç

Çiftçiler Birliği, alınan bu karara tepkili. Bild’e konuşan Birlik Başkanı Joachim Rukwied; süt, peynir ve yoğurdun, dengeli beslenmenin bir parçası olduğunu söyledi ve “Böylesine değerli gıdaları yasaklarla örtbas etmek tek kelimeyle gülünç” ifadelerini kullandı.

Tepkiler üzerine bir bakanlık sözcüsü açıklama yaptı. Sözcü; doğal yoğurt, tereyağı veya peynir reklamlarına, çocuklara yönelik olmadıkları sürece yasak gelmeyeceğini söyledi.

Geri Dön 16 Haziran 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN