Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Nisan 2024 Perşembe

Genç Liberaller'den Lindner’e ültimatom

FDP'nin gençlik örgütü Genç Liberaller, FDP lideri Christian Lindner'e "Ya talep ettiğiniz ekonomik dönüşüm gerçekleşsin ya da koalisyon dağılsın" çağrısında bulundu.

Almanya'da hükûmeti oluşturan trafik ışığı koalisyonu içindeki fikir ayrılıkları ve koalisyonun potansiyel dağılması konusundaki tartışmalar devam ediyor. Koalisyonun küçük ortağı olan FDP içinden, özellikle gençlik kolları olan Junge Liberale (Genç Liberaller) tarafından koalisyondan çekilme çağrıları yükseliyor.

Genç Liberaller'den net çağrı

Genç Liberaller'in Başkanı Franziska Brandmann, FDP lideri Christian Lindner'e açık bir mesaj gönderdi. Brandmann, "Ya Lindner'in talep ettiği ekonomik dönüşüm gerçekleşecek, ya da FDP trafik ışığı koalisyonunun dağılmasına izin vermek zorunda kalacak" şeklinde konuştu. Focus dergisine verdiği demeçte, Brandmann ekonomik bir dönüşümün borç frenine sadık kalınarak yapılması gerektiğini vurguladı ve bu mümkün olmazsa FDP'nin federal hükûmetten ayrılması gerektiğini belirtti.

FDP'nin oy oranındaki düşüş

Son anketler, FDP'nin oy oranının yüzde 5 civarında olduğunu gösteriyor; bu oran, federal seçimlerdeki yüzde 11,5'lik oy oranının oldukça altında. Yıl başından kısa bir süre önce yapılan bir ankette ise, FDP üyelerinin yalnızca küçük bir çoğunluğunun trafik ışığı koalisyonunda kalmayı desteklediği ortaya çıktı.

Bu gelişmeler, Almanya'da siyasi istikrarı tehdit eden unsurlar olarak değerlendiriliyor ve FDP'nin koalisyon içindeki geleceği konusunda belirsizlikler artıyor. Koalisyonun devamı için kritik bir döneme girildiği ve önümüzdeki dönemde bu tür çatlakların sonuçlarının ne olacağı merak konusu.

Geri Dön 18 Nisan 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN