Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
16 Kasım 2022 Çarşamba

Gazprom’un eski yan kuruluşu kamulaştırıldı

Almanya’da hükûmet, Rus enerji devi Gazprom’un ülkede bulunan eski yan kuruluşunu kamulaştırdıklarını açıkladı.

Enerji tedariki açısından söz konusu şirketin önem taşıdığı için kamulaştırıldığı ifade edildi. Şirket şu an Avrupa için Enerji Güvenliği (SEFE) adıyla hizmet veriyor. Önceki ismi ise Gazprom Germania idi.

Almanya Ekonomi Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, şirketin son aylardaki statüsünden doğan belirsizlik yüzünden iş ortaklarının ve bankaların SEFE ile iş yapmayı askıya aldığı veya bu konuda isteksiz bir tutum sergilediği hatırlatılarak, “Bu durum, SEFE'nin ticari faaliyetlerinin devamını ve dolayısıyla gaz arzını da tehlikeye atmaktaydı.” denildi.

Açıklamada, şirketin mevcut zararlarının sermayesinden ve devletin katkısıyla karşılayacağı belirtilirken, Gazprom’un şirkette hissesinin artık almadığı aktarıldı. Alman devleti ilk etapta, şirkete 225,6 milyon avro sıcak para akışı sağlayacak. Bu arada şu ana kadar kesin bir karar verilmemiş olmasına rağmen devletin, şirkete yıl sonuna kadar borç karşılığı özsermaye takası yoluyla 13,8 milyar avroluk kredi sunmayı planladığı bildirildi.

Geri Dön 16 Kasım 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN