Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yo-yo yazı geliyor - 21 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Kasım 2022 Cumartesi

Galeria Karstadt Kaufhof iflas başvurusu yaptı

Almanya’nın 143 yıllık en büyük mağazalar zinciri Galeria Karstadt Kaufhof şubelerinin 3’te birini kapatmayı planlıyor. 4 binden fazla kişi işini kaybedebilir.

Almanya’nın en büyük mağazalar zinciri Galeria Karstadt Kaufhof, 1879 yılında kuruldu. Şirketin 97 kentte toplam 131 mağazası bulunuyor. Bu mağazalarda 17 bin 400 işçi çalışıyor. Alınan kararla birlikte 40’tan fazla şubesi kapanacak olan mağaza zincirinde 4 binden fazla kişi de işsiz kalabilir.

Şirket CEO’su Miguel Müllenbach, şube sayısının azaltılmasının ve işten çıkarmaların kaçınılmaz olduğunu savundu. Ver.di Sendikası Başkanı Frank Werneke ise “İşlerini korumak için çalışanlarla birlikte savaşıyoruz" ifadelerini kullandı. Şirketin Avusturyalı emlak milyarderi sahibi René Benko’nun çalışanlar arasında öfke ve hayal kırıklığına neden olduğunu belirten Werneke, “Asıl soru şu; René Benko şu anda nerede? Neden, çalışanlarla yüzleşmiyor” dedi.

Devlet desteğiyle kurtuldu

Galeria Karstadt Kaufhof, iki yıl önce de 680 milyon avro devlet yardımı ile iflastan kurtulmuştu.

Vergi kaçakçılığı iddiası

Avusturya’nın en zengin insanlarından biri olan yatırımcı Rene Benko’nun, 2008-2011 yılları arasında toplam 4,6 milyon avro vergi kaçırdığı ileri sürüldü. İş adamının satın aldığı lüks yatlar, gayrimenkuller, şarap mahzenlerini ve Viyana’da yaşadığı 600 metrekarelik çatı katı dairesinin kirasını şirketinin işletme gideri olarak gösterdiği tespit edildi. Küçük vergi mükelleflerinin aktivitelerini katı şekilde takip eden Vergi Dairesi’nin buna müsamaha göstermesi tepki çekti. 

Benko, aynı zamanda Avusturyalı Krone ve Kurier gazetelerinde yüzde 25 hisseye sahip. 

Geri Dön 05 Kasım 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN