Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
17 Ekim 2023 Salı

Frankfurt’ta Filistin'e Destek eyleminde 100 gözaltı

Frankfurt'ta Filistin'e Destek eylemi düzenlemek isteyen 100 gösterici gözaltına alındı.

Almanya'nın çeşitli bölgelerinde, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek ve Filistin'e destek gösterileri düzenlendi. Düsseldorf ve Münster kentlerinde gösterilere izin verilirken, Kassel'deki Hessen Eyalet İdari Mahkemesi, Frankfurt'ta yapılması planlanan gösteriyi yasakladı. Ancak Kassel'de yaklaşık 600 gösterici, Filistin bayraklarıyla kent merkezinde toplandı. Polisin engelleme girişimine karşı çıkan 100 gösterici gözaltına alındı.

Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletinin başkenti Düsseldorf ve Münster'de de "Filistin'e Destek" gösterileri düzenlendi. Yüzlerce gösterici, Filistin bayrakları taşıyarak ana tren istasyonu yakınlarında toplandı ve kent merkezinde yaklaşık bir saat boyunca yürüdü. Aynı güzergahta "İsrail'e Destek" gösterisi yapılacağı için, emniyet görevlileri bazen iki grup arasında gerginlikler yaşandığını ancak polisin zamanında müdahalesi sayesinde olayların büyümesinin önlendiğini belirtti. Filistin'e Destek eylemlerine Sol Parti de destek verdi.

Hamas'ın cuma günü dayanışma çağrısı yapmasının ardından Almanya'nın birçok şehrinde cuma günü düzenlenmesi planlanan Filistin yanlısı gösteriler yasaklanmıştı. Hamburg ise son olarak pazartesiden çarşambaya kadar Filistin yanlısı gösterilere yasak getirdi.

Geri Dön 17 Ekim 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN