Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
25 Ocak 2023 Çarşamba

Ford, 3 bin 200 işçiyi işsiz bırakacak

ABD menşeli otomotiv devi Ford, batarya maliyetlerinin artması ve yaşanan ekonomik krizi gerekçe göstererek Köln’deki fabrikasında çalışan 3 bin 200 işçiyi işten çıkaracağını duyurdu.

Ford, 3 bin 200 işçiyi işsiz bırakacak

Alman haber ajansı dpa'nın haberine göre, şirketin iş konseyi, salı günü yapılan iki toplantıda çalışanlara işten çıkarmalar hakkında bilgi verdi. Söz konusu fabrikada 15 bin kişiyi istihdam eden Ford, konu hakkında henüz kamuoyuna açıklama yapmadı. Ford İşçi Temsilcileri Kurulu Başkan Yardımcısı Katharina von Hebel, "Çalışanlar için durum şok edici" dedi.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Almanya’nın en büyük sendikası IG Metall, işten çıkarılacakların 2 bin 500’ünün ürün geliştirmede, 700’ünün ise idari pozisyonlarda çalıştığını söyledi. Sendikanın açıklamasında Ford’un Almanya tesislerinin geleceği konusunda ‘son derece endişeli’ olduğu ifade edilirken, Ford'un kararını hayata geçirmesi hâlinde iş bırakma eylemine gidileceği bildirildi. 

Ford, geçtiğimiz yıl Köln’deki fabrikasını elektrikli araç üretme tesisine dönüştürmek istediğini ve bunun için 2 milyar dolar yatırım yapacağını duyurmuştu. Şirketin Avrupa’daki fabrikalarında toplamda 45 bin kişi çalışıyor.

Geri Dön 25 Ocak 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN