Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Haziran 2024 Perşembe

"Filistin'e destek eylemi" gerekçesiyle lise mezuniyeti iptal edildi

Berlin'deki Tiergarten Lisesi, öğrencilerinin Filistin'e destek amacıyla gösteri yapabilecekleri endişesiyle temmuz ayında düzenlenmesi planlanan mezuniyet törenini iptal etti.

"Filistin'e destek eylemi" gerekçesiyle lise mezuniyeti iptal edildi

Lise yönetimi, mezun olacak öğrencilere ve ebeveynlerine gönderdiği yazıda, güvenilir bir kaynaktan alınan bilgiye göre, 5 Temmuz'da yapılması planlanan törende öğrencilerin büyük bir bölümünün siyasi gösteri yapmayı planladığını belirtti. Okul yönetimi, törende güvenliği sağlamanın zor olabileceği endişesiyle töreni iptal etti. Öğrencilerin karnelerini temmuz başında okuldan alabileceği belirtildi.

Öğrenciler Filistin kefiyesi takmak istedi

Törenin okul dışında bir sinemada yapılması planlanmıştı ve okul yönetimi, törende Filistin kefiyesi (puşi) giyilmesini yasaklayamayacağı için böyle bir karar aldı. WhatsApp grubunda yer alan 120 öğrenciden 50'sinin törene Filistin kefiyesi takarak katılmak istediği bilgisi alındı. Velilerin özel güvenlik görevlendirme teklifi de okul yönetimince reddedildi.

Berlin Eğitim, Gençlik ve Aile Bakanlığı, konunun basından öğrenildiğini ve ilgili daireye iletildiğini açıkladı. Bakanlık, okul yönetimiyle bir çözüm bulunarak karnelerin öğrencilere uygun bir ortamda verilmesini sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

Geri Dön 20 Haziran 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN