Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
01 Nisan 2023 Cumartesi

Federal Ağ Ajansı umutlu: Depoları tamamen doldurabiliriz

Federal Ağ Ajansı Başkanı Klaus Müller, doğal gaz depolarının doluluk seviyesine ilişkin, “Önümüzdeki kışa kadar depoların tamamını dolduracak vaktimiz var” açıklamasında bulundu.

Alman Basın Ajansı’na konuşan Federal Ağ Ajansı Başkanı, “Şu anda kışı nispeten dolu depolarla kapatıyoruz. Bu, depolama tesislerinin yaz boyunca Rus gazı olmadan doldurulmasına yardımcı olacaktır. Nihayet soğuk kış aylarının atlatıldı. Önümüzdeki kışa kadar depoların tamamını dolduracak vaktimiz var”  dedi.  

“Gazı idareli kullanmaya devam etmeliyiz”

Müller, yapımı devam eden LNG terminalleri de devreye girerse depoların çok daha hızlı dolacağını ifade etti. Ancak yine de tasarrufa devam edilmesi gerektiğini vurgulayan Müller, önümüzdeki kış daha soğuk geçerse gaz ihtiyacının artabileceğinin altını çizdi. Müller, "Önümüzdeki kışa da iyi hazırlanmalı ve gazı idareli kullanmaya devam etmeliyiz” dedi.

Avrupa Gaz Altyapısı’nın (GIE) verilerine göre, Almanya’daki doğal gaz depolama tesislerinin doluluk oranı yüzde 64,2 olarak kaydedildi. Bir önceki yılın mart ayında depolardaki oranlar yüzde 24,56’ya kadar düşmüştü. 

Doğal gaz depolarının doluluk seviyesi, Kasım 2022'de yüzde 100’e ulaşmıştı.

Geri Dön 01 Nisan 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN