Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Nisan 2024 Cuma

FDP hız sınırına karşı

FDP'li Ulaştırma Bakanı Volker Wissing'in sürüş yasağı çıkışı sonrası, FDP Başkan Yardımcısı Johannes Vogel da İklim Koruma Yasası'nda hız sınırına karşı çıktı.

Almanya'da hız sınırı uygulaması konusunda siyasi arenada tartışmalar devam ediyor. Koalisyon hükûmetinin küçük ortağı Hür Demokrat Parti (FDP) Başkan Yardımcısı Johannes Vogel, ZDF televizyonuna yaptığı açıklamada, hız sınırının iklim koruması adına atılacak bir adım olmadığını ve 'gereksiz kısıtlamaları' reddettiğini belirtti. Vogel, ulaşım sektöründe karbondan arındırma çalışmalarının hız sınırından daha önemli olduğunu vurguladı. FDP'li Vogel, Ulaştırma Bakanı Volker Wissing'in sürüş yasağına dair açıklamalarının, İklim Koruma Yasası'nda bir değişiklik olmazsa ortaya çıkabilecek senaryolara dikkat çekmek için yapıldığını belirtti.

Ne olmuştu?

Öte yandan, Federal Ulaştırma Bakanı Volker Wissing, geçtiğimiz hafta bir mektupla, İklim Koruma Yasası'nın kabul edilmemesi durumunda Almanya genelinde hafta sonları sürüş yasağının uygulanabileceği konusunda uyarıda bulunmuştu. Wissing, hız sınırları gibi önlemlerin büyük tasarruflar sağlamayacağını savundu. Bu açıklamalar Yeşiller Partisi Meclis Grup Başkan Yardımcısı Julia Verlinden tarafından eleştirilmişti. Verlinden, Wissing'in insanları gereksiz yere endişelendirmemesi gerektiğini ifade etmişti. Fridays for Future Almanya Sözcüsü Carla Reemtsma ise Wissing'in iklim koruması konusunda insanları korkuttuğunu savunmuştu.

Geri Dön 26 Nisan 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN