Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Nisan 2024 Cumartesi

Fas kökenli öğrenciye ‘ters oturma’ cezası

Almanya'nın Ludwigschafen kentinde, bir öğretmenin Fas kökenli öğrenciye verdiği 'tahtaya karşı ters oturma' cezası büyük tepki topladı.

Almanya'nın Ludwigschafen kentinde bulunan Brüder-Grimm-Schule'da (Grimm Kardeşler Okulu) bir öğretmenin, Fas kökenli bir öğrenciye 'tahtaya karşı ters oturma' cezası vermesi büyük tepki çekti. Bu cezanın uzun süre devam etmesi sonucunda öğrencinin psikolojisi ciddi şekilde bozuldu.

15 Nisan'da, öğrencinin sınıf arkadaşı durumu öğrencinin annesi Asmaa Sanaaoui'ye bildirdi. Anne, çocuğunun son haftalarda stresli olduğunu ve gece altına kaçırma gibi daha önce görülmemiş davranışlar sergilediğini fark etti. Anne, durum üzerine hemen bir avukatla iletişime geçti.

Sağlık raporu ve psikolojik etkiler

Hürriyet'ten İskender Güngör'ün haberine göre; çocuğa yapılan tıbbi değerlendirmede, panik ataklar, uyku ve konsantrasyon bozuklukları, gece enürezisi (altına kaçırma), depresif ruh halleri ve anksiyete atakları teşhis edildi. Doktor raporunda, çocuğun okuldaki bu huzursuzluktan bu yana söz konusu semptomları yaşadığı belirtildi. Çocuk ve annesine psikolojik destek sağlandı.

Hukuki süreç

Avukat Tekinoğlu, çocuğa verilen cezanın suç teşkil ettiğini ve bedensel zarar nedeniyle sınıf öğretmeni C.R. hakkında iyi niyetli yaklaşımlarla ikna çabalarının başarısız olduğunu belirtti. Bu nedenle mahkemeye başvuruda bulunduklarını açıkladı.

Geri Dön 20 Nisan 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN