Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet dağılıyor: Gündem DÖNER - 22 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Mart 2024 Cumartesi

Faeser'den aşırı sol uyarısı: Şiddet potansiyelleri arttı

Almanya'da Tesla fabrikasındaki yangının ardından, İçişleri Bakanı Nancy Faeser, aşırı sol grupların şiddet potansiyelinin arttığını ifade etti.

Almanya'nın Brandenburg eyaletindeki Grünheide'de Tesla fabrikası yakınlarında bir güç kaynağına yönelik şüpheli kundaklama saldırısı sonrası Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser, aşırı solcu gruplardan kaynaklanan tehlikelere karşı sert önlemler alınacağını açıkladı.

SPD'li Faeser, eğer saldırının aşırı solcular tarafından gerçekleştirildiği doğrulanırsa, bu durumun enerji altyapımıza yönelik ciddi müdahaleler konusunda bir kanıt oluşturacağını belirtti. Rheinische Post'a demeç veren Faeser, aşırı sol grupların artan şiddet potansiyeline dikkat çekti ve şüpheli kundaklama saldırısının binlerce evin elektriğini keserek Tesla fabrikasını geçici olarak felç ettiğini, bunun da bir doktor muayenehanesinde önemli sistemlerin arızalanmasına kadar birçok insanın günlük yaşamını olumsuz etkilediğini vurguladı.

Faeser, bu tür eylemlerin hiçbir şekilde haklı gösterilemeyeceğini söyledi. Grünheide'deki Tesla fabrikasının üretiminin, başlangıçta tahmin edilenden daha uzun süre durması bekleniyor.

Geri Dön 09 Mart 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN