Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
18 Kasım 2023 Cumartesi

Esrarın yasallaşması ertelendi

Almanya'da bütçe görüşmelerinde zaman yetersizliğinden dolayı, esrarın yasallaşması 1 Ocak'a yetişemeyecek. Tasarının 2 Şubat'taki Federal Konsey'de görüşülmesi planlanıyor.

Almanya'da esrarın yasallaştırılması, planlandığı gibi 1 Ocak 2024 tarihinde yürürlüğe giremeyecek. Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, esrarın yasallaştırılması ile ilgili yasa tasarısının, Federal Konsey'de görüşülmesi için yeterli zaman kalmadığını açıkladı. Lauterbach, Tagesspiegel gazetesine yaptığı açıklamada, "1 Ocak'ta yürürlüğe girmese bile bu konudaki tartışmanın sonuçlandığını" söyledi.

Bir sonraki Federal Konsey toplantısı 2 Şubat'ta

Başlangıçta, yasanın bu yıl 13-15 Aralık tarihleri ​​arasındaki Federal Meclis oturumunun son haftasında geçmesi, ardından Federal Konsey'de onaylanması ve 1 Ocak'tan itibaren de yürürlüğe girmesi planlanıyordu. Ancak sürenin yetersiz olması nedeniyle Federal Konsey'in (Bundesrat) esrarın yasallaşması ile düzenlenmeyi şubat ayından itibaren görüşmesi hedefleniyor. Bir sonraki Federal Konsey toplantısı 2 Şubat 2024'te yapılacak. Yasa da ancak bu tarihten sonra yürürlüğe girebilecek.

Yasa tasarısında neler var?

Sağlık Bakanlığının hazırladığı yasa tasarısına göre; esrar, uyuşturucu maddeler listesinden çıkarılacak. Yetişkinlerin 25 grama kadar esrar bulundurmasına ve kişisel tüketim için 3 bitki yetiştirmesine izin verilecek.

En fazla 500 üyeye sahip olacak 'kenevir sosyal kulüpleri' adı verilen dernekler, kenevir yetiştirebilecek ve dernek üyelerine esrar tedarik edebilecek. Bir üye, bu dernekten ayda en fazla 50 gram esrar satın alabilecek.

Okul, kreş, çocuk oyun parkları ve spor salonlarına 200 metre mesafede esrar kullanımına izin verilmeyecek. 18 yaşın altındakilerin yanında da esrar tüketimi yasak olacak.

Geri Dön 18 Kasım 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN