Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Şubat 2024 Cumartesi

Esrar 1 Nisan’da serbest oluyor

Esrarın yasallaşmasına ilişkin yasada uzlaşmaya varıldı. Yasa, 1 Nisan'da yürürlüğe girecek.

Almanya'da SPD, Yeşiller Partisi ve FDP'den oluşan trafik ışığı koalisyonu, esrarın yasallaştırılmasını içeren yasa tasarısında uzlaşmaya vardı. Tasarının 1 Nisan'da yürürlüğe girmesi bekleniyor. SPD'li Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, yasanın Meclis'ten geçmesi için 19-23 Şubat haftasını belirledi. Eyaletler Meclisi'nin de onaylaması gerekiyor.

SPD, Yeşiller ve FDP Meclis Grubu Başkan Yardımcıları tarafından yapılan açıklamada, "Yönetmelikler, modern bir uyuşturucu politikası için gerçek bir kilometre taşı ve karaborsayla etkili bir şekilde mücadele edilmesini amaçlanıyor" ifadelerine yer verildi. Kasım ayında yapılan anlaşma ile esrar, Narkotik Yasası'ndaki yasaklı maddeler listesinden çıkarılmıştı.

Yeni yasayla birlikte 1 Nisan 2024'ten itibaren yetişkinlere, belirli miktarlarda esrarın evde yetiştirilmesine ve bulundurulmasına izin verilecek. Toplu yetiştirme kulüpleri ise 1 Temmuz'da faaliyete geçebilecek. Sağlık Bakanı Lauterbach, tüketimi sınırlamak ve özellikle çocuklar ile gençler için daha güvenli hale getirmek istediklerini belirtti.

Ancak, muhalefet partileri yasanın uyuşturucu kullanımını teşvik edeceği ve reşit olmayanları risk altına sokacağı uyarısında bulunurken, bir grup yargıç da yasanın yargı sistemine daha fazla yük getireceği endişesini dile getirdi. Yasa, esrarın kişisel kullanımına ve toplu ekim kulüplerine sınırlı düzenlemeler getiriyor.

Geri Dön 03 Şubat 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN