Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Temmuz 2023 Çarşamba

Eski RKI Başkanı uyardı: Şehirlerde vahşi hayvanlar artıyor

Robert Koch Enstitüsü'nün (RKI) eski başkanı Prof. Dr. Lothar Wieler, yerleşim bölgelerinde tilki ve diğer vahşi hayvanların yayılması konusunda uyarıda bulundu. 

Wieler, Funke medya grubunun gazetelerine verdiği demeçte, "Tilkilerin şehirlerde yayılması genel olarak iyi bir gelişme değil" dedi. Vahşi hayvanların ve insanların iki farklı dünyasının olduğunu belirten Wieler, "Enfeksiyonlardan kaçınmak için bu dünyaları mümkün olduğunca az karıştırmalıyız" dedi.

"Tilkiler beslenmemeli"

Potsdam'daki Hasso Plattner Enstitüsü'nde nüfus düzeyinde hastalıkların önlenmesi ve sağlığın teşviki ve geliştirilmesini araştıran Wieler, tilki tenyasının hayatı tehdit eden bir hastalığa neden olabileceği uyarısında bulundu ve tilkileri veya diğer vahşi hayvanları besleyenler veya yerleşim yerlerinin yakınında yiyecek bulmalarına gereksiz yere izin verenlerin riski arttırdığına işaret etti. Wieler, "Kesinlikle beslenmemeli. Tilkiler ait oldukları yere geri dönmeli" dedi.

Hastalıklara dikkat

Wieler ayrıca iklim değişikliği nedeniyle yayılan hastalıklara daha fazla dikkat edilmesi çağrısında bulundu. Wieler, küresel ısınma nedeniyle birçok yerde su sıcaklıklarının yükseldiğini ve bunun da vibrios veya kolera gibi belirli patojenlerin yayılmasını desteklediğini söyledi ve iklim değişikliğinin aynı zamanda keneler ve bazı sivrisinekler ve bunlarla ilişkili bulaşıcı hastalıkların yaşam alanlarını da artırdığını belirtti.

Son vakalar

Almanya'nın başkenti Berlin'in güneyindeki bölgede görülen ve dişi aslan olduğu düşünülen vahşi bir hayvanının yaban domuzu olabileceği belirtilmişti. Bölgede 30 saatten fazla arama çalışması yapılmıştı. 

Geçtiğimiz mayıs ayında, Erfurt kentinin merkezinde özel bir mülkten kaçan kanguru yakalandı. 

Batıdaki Herne kasabasında 2019 yılında ölümcül bir kobra yakalanmıştı.

Doğudaki Leipzig kentinde 2016'da kafesinden kaçan ve sakinleştiricinin durduramadığı bir aslan vurularak öldürülmüştü.

Geri Dön 26 Temmuz 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN