Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
21 Şubat 2023 Salı

Eski bakandan ‘doğal gaz’ çıkışı: 23 yıl yetecek rezerv var

SPD’li eski Bakan Fritz Vahrenholt, Almanya’ya 23 yıl yetecek doğal gaz rezervi olduğunu ama kullanılamadığını söyledi.

SPD’li eski Hamburg Çevre Bakanı Fritz Vahrenholt, Bild’e verdiği röportajda, Almanya topraklarında 2 bin 300 milyar metreküplük doğal gaz kaynakları olduğunu ileri sürdü. 

“Ülkeye 23 yıl yetecek doğal gaz kaynağı var ama kullanılmıyor. Hükûmet, Amerika’dan gelen gaz yerine, ülkenin milli kaynaklarına odaklanmalı” diye konuşan Vahrenholt, Yeşiller Partisi’nin iklim politikaları nedeniyle ülkenin bir felakete sürüklendiğini savundu. Eski bakan, “Kömür, doğal gaz ve nükleer enerjiden vazgeçerek Alman ekonomisine darbe vuruluyor” ifadelerini kullandı. 

“Doğal gaz çıkarma yöntemlerini Rusya kasıtlı olarak tehlikeli gösteriyor”

Varhenholt, doğal gaz çıkarma yöntemlerinin düşünüldüğü kadar riskli olmadığını, Rusya’nın çevre aktivistlerini fonlayarak, söz konusu işlemleri kasıtlı olarak tehlikeli gösterdiğini ifade etti. 

Aynı zamanda, Isar 2 nükleer santralinin nisan ayında kapatılacak olmasını ‘çılgınlık’ olarak tanımlayan SPD’li senatör, “Almanya’yı elektrikte, Çekya, Fransa ve Polonya gibi ülkelere bağımlı hale getirecekler. Bu Alman sanayisine büyük bir darbe vuracaktır” ifadeleri kullandı.

Geri Dön 21 Şubat 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN