Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Haziran 2023 Salı

Enflasyon priminden başbakan ve bakanlar da yararlanacak

Almanya’da başbakan ve bakanlar da, devlet memurları ile kamu çalışanlarına ödenecek olan 3 bin avroya kadar enflasyon priminden yararlanabilecek.

Federal İçişleri Bakanlığı, hükûmetin enflasyonla mücadele çerçevesinde devlet memurları ile kamu çalışanlarına 3 bin avroya kadar ‘enflasyon primi’ ödemesine başbakan ve bakanların da dahil edilmesi için yasa tasarısı hazırladı. Tasarıda başbakan ile 16 bakana bir defaya mahsus olmak üzere vergiden muaf 3 bin avro ödenmesi öngörüldü. 

“Beni hayrete düşürüyor”

Ayda 21 bin 500 avro alan başbakan ile 16 bin 800 avro maaş alan bakanlara enflasyon primi ödenmesini öngören yasa tasarısına çeşitli çevrelerden ise tepki geldi. Muhalefetten sert eleştiri geldi. Tasarıya tepki gösteren isimlerden CDU Genel Sekreteri Mario Czaja Bild’e verdiği demeçte, şöyle dedi:

Düşük gelirli birçok çalışan, enflasyon ve yüksek enerji fiyatları nedeniyle her yerde tasarruf etmek zorunda kalıyor, ancak enflasyon primi alamıyor. Trafik ışığının, şimdi altı haneli yıllık geliri olan bakanlara vergi mükelleflerinin parasından böyle bir prim ödemek istemesi beni hayrete düşürüyor.

Geri Dön 13 Haziran 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN