Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
18 Temmuz 2023 Salı

Enflasyon endişesi dondurmadan vazgeçirdi

Almanya'da yaşayanların yüzde 93'ünün enflasyon konusunda endişeli olduğu ortaya çıktı. Katılımcıların yüzde 73'ü dondurmadan bile tasarruf edeceklerini söyledi.

Küresel pazar araştırma platformu Appinio tarafından yapılan bir ankete göre, Almanya'da enflasyon ve hayat pahalılığı nedeniyle yaz aylarındaki alışkanlıklar değişti.

Halk dondurmadan vazgeçiyor

Nordbayern'in haberine göre; ankete katılanların yüzde 93'ü enflasyonun artışı konusunda endişeli olduğunu belirtirken, her dört kişiden üçü yazın katıldıkları festival, hafta sonu gezileri gibi etkinliklere daha az bütçe ayıracaklarını söyledi. Katılımcıların yüzde 73'ü fiyatlardaki artışlar nedeniyle bu yaz dondurmadan dahi tasarruf edeceklerini belirtti.

Orta yaş ve üzeri daha endişeli

Araştırmalarda hayat pahalılığı nedeniyle orta yaş ve üzerindekilerin gençlere göre daha endişeli oldukları da ortaya çıktı. 55-65 yaş arasındakilerin yüzde 62'si fiyatların daha da artmasından tedirginlik duyarken, bu oran 18-24 yaş arasındakilerde yüzde 38 olarak kaydedildi.

Geri Dön 18 Temmuz 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN