Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
05 Ağustos 2023 Cumartesi

Enerji tüketimi düştü

Almanya'da yılın ilk yarısında toplam enerji tüketimi yüzde 7,1 düşüş kaydetti.

Uzmanlar, bu düşüşün en büyük sebebini yüksek enerji fiyatlarından kaynaklı enerji tasarrufu olarak açıklıyorlar. AG Energiebilanzen Raporu'na göre, enerji fiyatları 2022'nin ilk yarısına göre düşmüş olsa da hala 2021'e kıyasla yüksek seviyelerde bulunuyor.

Kimya, metal, kağıt ve cam gibi enerji yoğun sektörlerdeki üretimdeki düşüş de enerji tüketiminin azalmasına katkıda bulundu. Rapora göre, petrol tüketimi yüzde 2 azaldı ve doğal gaz tüketimi ise sanayideki azalış nedeniyle yüzde 10 oranında düştü.

Ayrıca, Almanya ikinci çeyrekte 6,4 milyar kilovat saatlik bir ithalat fazlasıyla net bir enerji ithalatçısı durumuna geldi. Alpler Bölgesi ve İskandinavya'daki hidroelektrikten yüksek elektrik üretimi sağlayan hava koşullarından da faydalanarak enerji dengesini korudu.

Geri Dön 05 Ağustos 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN