Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Ağustos 2023 Perşembe

En çok Ukraynalı Almanya'da

Son rapora göre Avrupa Birliği'nde en çok Ukraynalı göçmen barındıran ülke Almanya. Ülkede 1 milyon 133 bin Ukraynalı bulunuyor.

Avrupa Birliği (AB) istatistik kurumu Eurostat'ın verilerine göre, savaştan kaçarak AB ülkelerine sığınan 4 milyon 700 bin Ukraynalı, hala geçici koruma altında bulunuyor.

Geçici koruma prosedürü kapsamında Ukraynalılara oturma, çalışma ve eğitim hakkı verilmişti, ancak AB bu uygulama nedeniyle ayrımcılık eleştirilerine maruz kalmıştı.

Savaşın ardından yaklaşık 8 milyon Ukraynalı AB ülkelerine sığınmıştı, ancak bu sayı ülkelerine geri dönenlerle birlikte yarıya kadar düştü.

Eurostat'ın açıkladığı verilere göre, AB içerisinde halihazırda 4 milyon 700 bin Ukraynalı bulunuyor. En fazla Ukraynalıya ev sahipliği yapan ülke ise 1 milyon 133 bin 420 kişi ile Almanya oldu. Almanya'yı 977 bin 740 Ukraynalı ile Polonya ve 349 bin 140 Ukraynalı ile Çekya izliyor.

AB içerisindeki Ukraynalıların yüzde 46,6'sını kadınlar, yüzde 34,4'ünü ise çocuklar oluşturuyor.

Geri Dön 10 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN